راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

 • ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
 • 0 نظر
 • admin

عسل واژه عربی است که به فارسی آن را انگبین گویند و آن عبارت از ماده ی شیرینی است که توسط زنبور عسل از شهد گل های گیاهان جمع آوری و پس از تغییرات لازم در سلول های مومی شانه های کندو ذخیره می شود

محصول غذایی مفید و اکسیری پر ارزش است که از قرن ها پیش بعنوان عالی ترین و مقوی ترین غذاها شناخته شده و همچنین به واسطه ی ویژگی های شفابخش خود به عنوان دارو و درمان اکثر بیماری ها در بین تمام ملل کاربرد داشته است.

قرآن کریم از آن بعنوان «فِيهِ شِفَاءٌ لِلنَّاسِ» (شفای مردم در آن است) یاد می کند. پیامبر گرامی اسلام و ائمه معصومین (علیهم السلام) نیز در زمان حیات خویش بنا به روایات و احادیث متعدد از آن استفاده می نمودند و خواص شفابخش آن را در درمان انواع بیماری ها یادآور شده اند.

راهنمای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

عسل در آرای دانشمندان :

ارسطو فیلسوف بزرگ یونانی، عقیده دارد عسل دارای خواص ویژه ای است که اثری استثنایی روی تن آدمی دارد. همچنین جالینوس نیز معتقد بود عسل در درمان بعضی از بیماری ها اعجاز می کند. او برای درمان مسمومیت ها، امراض معده و سرطان جوف دهان از عسل استفاده می کرد.

ابوعلی سینا در کتاب قانون خود ده ها نسخه بر پایه موم و عسل ارائه کرده و خواص شفابخش آن را در درمان انواع بیماری ها یاد آور شده است.

او می نویسد: «عسل در هنگام زیاد شدن بلغم، اندرون را تقویت، نیرو را زیاد و اشتها را باز می کند.»

ابن سینا در مورد اثار معجزه آسای عسل میگوید :

اگر می خواهید جوانی خویش را مصون دارید عسل بخوریدكسانی كه سن آنها از 45فراتر میرود، باید به طور منظم عسل را با گردوی كوبیده استفاده نمایند

در یک درمانگاه اختصاصی در زوریخ که بیش از پنجاه سال است به وسیله ی دکتر بیر شر بنر تاسیس شده است، بیماری های گوناگونی را با روش دقیق گیاه خواری همراه با عسل درمان می کنند. به عقیده ی بنیان گذاران این درمانگاه آدمی برای داشتن تندرستی کامل باید خوراکی های طبیعی مرکب از سبزی های تازه و میوه ها، فرآورده های لبنی و به جای قند از عسل استفاده نماید.

عسل طبیعی و غیر طبیعی :

در کشور ما به علت محدود بودن منابع شهد در بیشتر نقاط کشور و عدم امکان استفاده زنبورداران ار بیشتر منابع شهد باغ ها و مزارع حاصل خیز، حتی در فصول بهار و تابستان مجبورند برای تولید عسل کوچ کنند؛ در غیر این صورت در بیشتر نقاط کشور، میانگین تولید عسل طبیعی هر کندو کمتر از 10 کیلو خواهد بود که چنین تولیدی با قیمتی که مردم حاضرند برای عسل بپردازند، برای زنبوردار اقصادی و ممکن نخواهد بود.

اگر اصول و مراحل رسیدن عسل در تهیه ی چنین عسل هایی مراعات شود، نمی توان به آن عسل تقلبی گفت و فقط از جهت تعریف عسل استاندارد با آن مغایرت دارد. چنانچه ذکر شد، اگر در فرآیند تولید عسل از شربت های غنی شده استفاده شود، حتی به مراتب با ارزش تر از عسل های تهیه شده از شهد گل خواهد بود در تعریف، این عسل ها را در رده ی عسل های غیر طبیعی (نه تقلبی) طبقه بندی می کنند.

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

تقلب در عسل چگونه است ؟

در عسل تقلب های فراوانی انجام میشود، چند مورد از تقلب های رایج به شرح زیر است :

۱. عسل هایی هستند که اصطلاحا به آنها عسل های زنبور ندیده گفته می شود.

و در ایران متاسفانه از این نوع تقلب فراوان استفاده می شود.

ترکیب آب + شکر + اسانس را بعنوان عسل در بازار به فروش میرسد.

راه تشخیص این تقلب فقط از طریق آزمایش امکان پذیر است.

۲. کنار کندوی زنبور سینی آب و شکر گذاشته و زنبور از آن تغذیه میکند.

و در نتیجه عسل حاصله خالص نخواهد بود، تنها راه تشخیص این ناخالصی فقط آزمایشگاه است.

۳. حرارت دادن عسل بعلت های متفاوت :

اولا : بخاطر اینکه عسل شکرک نزند چون در ایران یک تفکر اشتباه وجود دارد که اگر عسل شکرک نزند، خالص و طبیعی است.

دوما : باعث تیره و کدر و غلیظ تر شدن عسل میشود.

در حالت کلی عسل تهیه شده از مواد قندی که زنبور عسل هیچگونه نقشی در جمع آوری نداشته باشد و افزودن هر ماده ی دیگر اعم از مواد قندی و انواع اسانس ها، رنگ ها و انواع نگهدارنده ها به عسل، جزء موارد تقلب محسوب می شود و ارزش آن در مقایسه با عسل صفر است.

یکی از راه های تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی شکرک زدن آن است. این تصور که عسل تقلبی در شرایط سرما و در طول مدت نگهداری شکرک می زند، کاملا اشتباه است. این شرایط برای عسل های طبیعی صادق است؛ زیرا در مدت نگهداری و مجاورت در سرما، با کاهش رطوبت و ایجاد بلورهای منظم قندی در نتیجه وجود انزیم های افزوده توسط زنبور عسل، شروع به شکرک زدن می کند. درجه سفتی و زمان شروع شکرک زدن به نوع گل و آب و هوای منطقه بستگی دارد.

در مواردی با استفاده از تجربیات و آگاهی داشتن از نوع عطر و طعم عسل از جهت کیفی می توان حدس هایی زد؛ زیرا عسل دارای عطر و طعم مخصوص به خود است و در تعریف آن چنین بیان می شود که عسل دارای عطر و طعم گل است.

شکرک زدن نه تنها دلیل بر تقلبی بودن نیست، بلکه برعکس معرف آن است که عسل کاملا سالم است و نمی تواند تقلبی باشد و این بر خلاف تصور غلط در ایران است که عسل شکرک زده را تقلبی می دانند. بر این اساس، حرارت دادن عسل به منظور از بین رفتن شکرک های ایجاد شده در آن سبب از بین رفتن آنزیم ها و کاهش کیفیت عسل می شود.

ملاک انتخاب عسل خوب :

برای مصرف کننده یک راه بیشتر برای تشخیص عسل وجود ندارد و آن هم استفاده از ابزارهایی است که بدن در اختیارش گذاشته است. با چشمانش شکل ظاهری عسل را ارزیابی می کند، با بینی اش آن را بو می کند و با زبانش آن را مزه مزه می کند.

اگر عسل عطر و طعم گل ها را داشت، طبیعی است و ارزش آن را دارد که بهای آن را در حد معقول بپردازد. عسلی که بوییدن آن باعث عطسه شود و نوشیدنش سکر و مستی آورد و چشیدنش گلو را بسوزاند، برای تغذیه مناسب نیست.

راه های متعددی برای شناخت عسل طبیعی وجود دارد، اگر ان را در آب ولرم حل کنیم، مزه آن میخوش (بین شیرین و ترش) می شود نه شیرین. نور پلاریزه هم اگر به عسل طبیعی تابانده شود، به چپ می گردد و این نور با تاباندن به عسل تقلبی و محصولات شکر به راست می گردد؛ زیرا مولوکول های آن راستگرد است.

نحوه تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

رنگ عسل و مفهوم آن :

در قرآن کریم تصریح شده است عسل طبیعی به رنگ های مختلف است (مُخْتَلِفٌ أَلْوانُهُ). عسل بر حسب اینکه متعلق به کدام منطقه و کدام گل باشد، رنگ متفاوت است. دامنه ی طیف رنگ های عسل از سفید به انواع زرد (زرد نارنجی، زرد مایل به سبز طلایی) کهربایی، عقیق مایل به قرمز و حتی قهوه ای متغیر است.

مثلا عسل اقاقیا به رنگ سفیدی می زند، عسل بهارنارنج، زرد طلایی است. عسل جنگل های مازندران زرد مایل به سبز، عسل آویشن عقیقی قرمز، عسل کاج جنگل های اروپا متمایل به قهوه ای است. همه اینها عسل خوب و طبیعی هستند، اما بخاطر گلی که زنبورها از آن تغذیه کرده اند، رنگشان متفاوت است. پس این باور درست نیست که عسل خوب رنگ تیره دارد.

رنگ، بو و طعم عسل تا حدودی به هم مربوط هستند. بسیاری از طعم های عسل که در یک منطقه مطبوع و خوب است، در منطقه دیگر ناخوشایند تلقی می شود. عسل گندم سیاه و زیرفون ممکن است در یک منطقه بیشترین قیمت را داشته باشد، اما در منطقه دیگر بازاری نداشته باشد. عسلی که تصور می شود مردم آن را نمی پسندند برای مصرف زنبور عسل نگهداری می شود.

طعم و رنگ عسل های طبیعی

یکی از تفاوت های عسل کوهی با عسل های دیگر در طمع و مزه ویژه عسل کوهی است .در واقع طعم و مزه چیزی است که هیچ آزمایشگاهی قادر به آزمایش آن نیست و هیچ زبانی

هم قادر به توصیف آن نیست. درست شبیه این است که به فردی که هرگز سیب ندیده ونخورده است بخواهید مزه و عطر سیب را توضیح بدهید! با این توضیحات روشن می شود که

عسل کوهی یا عسل وحشی یعنی عسلی که زنبورهای عسل وحشی به طور خودجوش و بدون دخالت و خواست انسان تولید می کنند بسیار کمیاب و نایاب هستند.

لیست محصولات منتخب
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل گیاهی وحشی اورگانیک اورازان - 1 کیلوگرم

 • وزن
  1000 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  120 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  5 × 9 × 13 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • بله
 • شماره پروانه بهداشت
  56/1186-1
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل کردستان آویشن آریبال - 900 گرم

در کردستان عسل‌های بسیار با کیفیتی بعلت آب و هوای بسیار عالی و وجود کوهستان های فراوان و پوشش گیاهان وحشی متنوع تولید می شود و این زیست بوم محل مناسبی برای تولید عسل های ناب و با کیفیت شده است. . عسلی كه از گل گیاه آویشن به دست می‌آید خواص درمانی گیاه آویشن را نیز در خود دارد. عسل آویشن قرمز رنگ است و معمولا رنگی تیره دارد. افرادی كه مصرف عسل آویشن را در برنامه‌ غذایی خود بگنجانند، می‌توانند از خواص درمانی و شفابخش این عسل برای درمان سرفه و گلودردهای ناشی از سرماخوردگی در فصل پاییز استفاده كنند.

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل طبیعی آذرکندو - 1.5 کیلوگرم

عسل را باید یکی از پرانرژی ترین و سالم ترین غذاهای جهان معرفی کرد. عسل «آذرکندو» با وزن 1500 گرم، در یک بسته‌بندی شیشه‌ای به بازار عرضه شده است عسل پای ثابت میز صبحانه است و به همراه نان و کره یا خامه از محبوب‌ترین لقمه‌های صبحانه به‌شمار می‌آید. و علاوه بر آن خواص دارویی فوق العاده زیادی دارد که در طب سنتی از آن بعنوان اکسیر جوانی یاد می شود. عسل یکی از بهترین و پرخاصیت ترین اجزا سفره صبحانه هر ایرانی است.  این محصول باید در جای خنک و دور از نور و بعد از بازشدن در یخچال نگهداری شود. فواید عسل فراتر از طعم و مزه آن است. مصرف عسل باعث استحکام استخوان‌ها، کاهش خستگی و ارائه دهنده قدرت و انرژی به بدن انسان می‌شود.

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل چهل گیاه ارگانیک اورازان - 960 گرم

عسل چهل گیاه به عسلی گفته می‌شود که زنبور شهد مورد نیاز عسل را از گیاهان متفاوت و متنوع تهیه می کند. این گیاهان لزوما چهل عدد نیستند و عدد 40 نشان از گیاهان زیادی است که زنبور از آنها استفاده میکند. همین خود نشان از خواص بی‌پایان و کم‌نظیر این عسل دارد. عسل چها گیاه اورازان نه تنها از لحاظ غذایی بلکه بخاطر طبیعی بودن از نظر درمانی نیز کاربردهای بسیار زیادی دارد. مثلا از این عسل میتوان برای تهیه انواع ماسک ها و ژلها استفاده نمود.

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل گون آویشن ارگانیک کوهپناه - 1 کیلوگرم

 • وزن
  1000 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  1400 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  7.5 × 7.5 × 21 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • بله
 • شماره پروانه بهداشت
  13/1075
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل کنار ارگانیک اورازان - 960 گرم

این عسل از شهد شکوفه‌های درخت کنار تهیه می‌شود و خواص فراوانی دارد. این عسل یک انرژی‌زای قوی است و در تقویت و جلوگیری از ریزش مو، درمان درد معده و زخم معده بسیار موثر است. حتی افراد مبتلا به دیابت هم می‌توانند با خیالی آسوده از این عسل استفاده کنند. این عسل نه تنها برای تکمیل یک وعده غذایی، بلکه برای انواع مراقبت‌های پوست و مو و ساختن ماسک‌های مختلف هم کاربرد دارد. به عسل طبیعی اورازان اعتماد کنید و از طعم و عطر شگفت‌انگیز و فواید آن بهره‌مند شوید.

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل طبیعی شکلی - 950 گرم

 • وزن
  950 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  1267.5 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  11.5 × 8 ×8 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • خیر
 • شماره پروانه بهداشت
  16/21790
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل ارگانیک آویشن اورازان - 960 گرم

عسل آویشن یکی از مفیدترین عسل ها از نظر خاصیت آنتی‌اکسیدانی است. عسل  آویشن به گونه‌ای از عسل گفته می‌شود که بخش عمده شهد آن، از گیاه آویشن باشد.این عسل خواص متعددی دارد و از خاصیت درمانی بالایی برخوردار است، یک داروی طبیعی آسان و موثر برای سرفه است و در درمان سرماخوردگی و حتی برخی بیماری‌های مربوط به معده و… نیز قابلیت درمانی دارد.

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل ملکه صفایی خوانسار -450 گرم بسته 12 عددی

 • وزن
  450 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  5600 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  12x20x24 سانتی‌متر
 • موم
  دارد
 • بله
 • شماره پروانه بهداشت
  292510
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل به نیک - 1 کیلوگرم

 • وزن
  1000 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  1498 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  9.5 × 9.5 × 14 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • خیر
 • شماره پروانه بهداشت
  15/1040-1
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل به نیک - 650 گرم

 • وزن
  650 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  942 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  6.5 × 6.5 × 13.5 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • خیر
 • شماره پروانه بهداشت
  15/1040-1
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل به نیک - 500 گرم

 • وزن
  500 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  576 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  8.5 × 8.5 × 9 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • خیر
 • شماره پروانه بهداشت
  15/1040-1
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل به نیک - 800 گرم

 • وزن
  800 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  1184 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  8 × 8 × 14.5 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • خیر
 • شماره پروانه بهداشت
  15/1040-1
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل به نیک - 650 گرم

 • وزن
  650 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  993 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  6 × 6 × 12 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • خیر
 • شماره پروانه بهداشت
  15/1040
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل به نیک - 380 گرم

 • وزن
  380 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  414 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  5 × 13 × 13 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • خیر
 • شماره پروانه بهداشت
  15/1040
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل شیگوار - 1.5 کیلوگرم

 • وزن
  1500 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  2115 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  11 × 21 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • خیر
 • شماره پروانه بهداشت
  1511/ظ15
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل مغز و زعفران مصطفوی - 320 گرم

 • وزن
  320 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  344 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  6 × 7.5 × 9 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • خیر
 • شماره پروانه بهداشت
  2099/ظ/50
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل ممتاز آریبال - 380 گرم

این معجون حاوی عسل طبیعی به همراه مغزهای فندق، گردو، بادام، پسته و بادام هندی است. این محصول از هرجهت برای تمامی افراد به ویژه ورزشکاران فوق‌العاده مقوی، سالم و خوشمزه می‌باشد.

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل مخصوص آریبال - 380 گرم

این معجون تشکیل شده از عسل طبیعی همراه مخلوط مغزهای فندق، گردو، بادام درختی، بادام زمینی و بادام هندی است. این محصول از هرجهت برای تمامی افراد به ویژه ورزشکاران فوق‌العاده مقوی، سالم و خوشمزه می‌باشد.

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل گون اورگانیک اورازان - 960 گرم

 • وزن
  960 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  1257 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  16 × 7.5 × 8.5 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • بله
 • شماره پروانه بهداشت
  56/1186-1
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل آذر کندو - 1 کیلوگرم

 • وزن
  1000 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  1100 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  5 × 9 × 9 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • خیر
 • شماره پروانه بهداشت
  21/12716
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل کنار ارگانیک مدا - 1 کیلوگرم

 • وزن
  1000 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  1300 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  14 × 6 × 6 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • بله
 • شماره پروانه بهداشت
  1/5/17015/د
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل آویشن ارگانیک مدا - 1 کیلوگرم

 • وزن
  1000 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  1300 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  14 × 6 × 6 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • بله
 • شماره پروانه بهداشت
  17015/5/1/د
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل چهل گیاه - مدا - 1 کیلوگرم

 • وزن
  1000 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  1400 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  11 × 6 × 6 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • بله
 • شماره پروانه بهداشت
  17015/5/1/د
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل گون گز ارگانیک مدا - 1 کیلوگرم

 • وزن
  1000 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  1300 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  11 × 6 × 6 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • بله
 • شماره پروانه بهداشت
  17015/5/1/د
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل گون شیگوار - 1 کیلوگرم

عسل گون بخاطر خواص فوق العاده خود در درمان و کاهش دردهای مفاصلی، استخوانی و آرتروز تاثیر به‌سزایی دارد.
هر قاشق 24 گرمی عسل دارای 66 کیلوکالری انرژی و 19 گرم قند است. این محصول باید در جای خنک و دور از نور و بعد از بازشدن در یخچال نگهداری شود. عسل دارای انواع پروتئین و اسیدهای آلی مثل اسید فرمیک و مشتقات کلروفیل و مقداری آنزیم و رایحه‌های معطر است.

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل گون ارگانیک کوهپناه - 500 گرم

 • وزن
  500 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  520 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  7.5 × 7.5 × 17.2 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • بله
 • شماره پروانه بهداشت
  13/1075
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل گون آریبال - 800 گرم

عسل گون از قدیم در طب کهن فراوانی داشته است. همچنین امروزه از این محصول برای پیشگیری و درمان انواع بیماری ها استفاده می کنند. طعم عسل گون بسیار مرغوب می باشد و زمانی که مصرف می کنید طعمی نرم و شیرینی ملایمی دارد که احساس خوبی به شما می دهد. رنگ عسل گون برگرفته از گیاه گون می باشد. البته هر عسلی که ما در عسل یک به فروش می رسانیم برگرفته از نوع گیاه آن می باشد.

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل گون آویشن ارگانیک کوهپناه - 500 گرم

 • وزن
  500 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  766 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  6.5 × 6.5 × 14 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • بله
 • شماره پروانه بهداشت
  13/1075
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل معجون کوهدشت- 450 گرم

این محصول از مخلوطی از آجیل و مغزهای خوراکی و عسل تشکیل شده است، فوق العاده انرژی زا و کاملا سالم و طبیعی که میتواند به عنوان یک معجون انرژی زا و مقوی و حتی در حد یک وعده غذایی کامل مورد استفاده قرار گیرد. همچنین عسل و مغزهای آجیل سرشار از مواد مغذی و املاح بوده و خصوصا برای کم خونی و پوکی استخوان مفید است.

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل کنار اورگانیک اورازان - 360 گرم

این عسل طبیعی از شهد شکوفه‌های درخت کُنار تهیه می‌شود و طعم بسیار خوبی دارد. خوراکی‌های شیرین معمولا برای کودکان و نوجوانان بسیار جذاب هستند؛ بنابراین به جای خرید موادغذایی ناسالمی که با شیرین‌کننده‌های مصنوعی تهیه می‌شوند، عسل کُنار را در رژیم غذایی خانواده و به‌خصوص فرزندانتان بگنجانید.

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

معجون عسل آذرکندو - 600 گرم

 • وزن
  600 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  1013 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  13 × 7 × 7 سانتی‌متر
راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل اکالیپتوس اورازان - 960 گرم

بیش از 300 نوع عسل وجود دارد و زنبورهایی که آن را ایجاد می کنند حشرات بیشماری هستند.
عسل اکالیپتوس به رنگ عقیق متوسط تا تیره است، دارای بافت متوسط است و بیشتر اوقات از استرالیا گرفته می شود ، اگرچه به طور انحصاری نیست. طعم آن مانند طعم عسل گندم سیاه، قوی و تیز است.

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل گون اورگانیک اورازان - 250 گرم

وزن
250 گرم
وزن بسته‌بندی
279 گرم
ابعاد بسته‌بندی
12 × 4.5 × 6.5 سانتی‌متر
موم
ندارد
ارگانیک
بله
شماره پروانه بهداشت
56/1186-1

راهنمای خرید 35 مدل عسل طبیعی

عسل سبلان ژیکاس - 1.6 کیلوگرم

 • وزن
  1600 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  1700 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  5 × 9 × 13 سانتی‌متر
 • موم
  ندارد
 • خیر
 • شماره پروانه بهداشت
  1092/ظ/22
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط

ایده های ناب دکوراسیون سنتی منزل + ۲۵ مدل از لوازم شیک و ضروری

با پیشرفت علم و فناوری و فاصله گرفتن از سنت و رسوم اصیل ایرانی، زندگی ها رنگ یکنواختی و دلمُردگی […]

خرید 25 مدل سبد حصیری شیک و سنتی

در این مقاله قصد داریم تا بهترین و باکیفیت ترین سبد حصیری را به شما معرفی کنیم. رسالت وب سایت […]

معرفی 27 مدل از بهترین ظروف سنگی + خواص این ظروف

ظروف سنگی از بهترین و با کیفیت ترین ظروف رایج در بین خانواده های ایرانی می باشد. این ظروف یکی […]

معرفی 25 مدل از بهترین چای ماسالای بازار + خواص چای ماسالا

چای ماسالا چیست؟ اصالت این چای به کشورهای تایلند و هندوستان برمیگردد که از سابقه بسیار بالایی برخوردار است. ترکیبات […]

معرفی و خرید 25 مدل دمنوش گیاهی برتر

دمنوش چیست ؟ نوشیدنی ها به دو دسته کلی تقسیم میشوند: نوشیدنیهای سرد و نوشیدنیهای گرم. نوشیدنیها، مایعاتی هستند که […]

بررسی و خرید 20 مدل از با کیفیت ترین آبلیمو های بازار

لیموهایی که در بازار ایران وجود دارد، به سه گروه عمده تقسیم میشوند : 1- لیموترش شیرازی که کوچک است […]

معرفی و خرید 45 مدل زعفران

زعفران به دلیل رنگ ، طعم و خاصیت دارویی یکی از با ارزش ترین و گرانترین ادویه های شناخته شده […]

معرفی 29 محصول فرآوری شده انجیر

معمولا ایرانیان انجیر تازه را به عنوان میوه و خشک آن را به عنوان تنقل مصرف می کنند. طبیعت این […]

جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه